Archiwum

Z życia przedszkola

POŻEGNANIE   STARSZAKÓW

Dla niektórych przedszkolaków dobiegł końca czas spędzony w przedszkolnych murach. I choć jeszcze słychać gwar w sali Wiewiórek i Bystrzaków, to od września rozpoczną oni nową drogę swojej edukacji tym razem w szkolnych murach. Zanim jednak opuszczą nasze przedszkole to starszaki z grup Wiewiórek i Bystrzaków pożegnały się z nami krótkimi programami artystycznymi. Były tańce piosenki, wiersze, wspomnienia z czasu spędzonego razem.

Życzymy wszystkim starszakom powodzenia w szkole, wspaniałych kolegów i koleżanek, chęci do zdobywania nowych wiadomości. Oczywiście samych jak najlepszych ocen, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. A rodzicom życzymy pociechy i zadowolenia z dzieci.

 


DZIEŃ  DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu na przedszkolaki z okazji ich święta czekało wiele atrakcji. Pogoda również nam dopisała. A jak się dzieci bawiły? Zapraszamy do poniższej galerii i wysłuchania w domu opowieści dzieci.


ŚWIĘTO RODZINY W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

W naszym przedszkolu odbyło się wielkie święto naszej mamy i taty, czyli święto rodziny. Wszystkie grupy przygotowały program artystyczny dla swoich rodziców. Były wiersze, piosenki i tańce a na koniec upominki dla rodziców wykonane samodzielnie przez dzieci.

 Wszystkim rodzicom  życzymy dużo uśmiechu, radości, miłości od dzieci oraz spełnienia marzeń tych malutkich i tych większych.

 


W wielkim tygodniu odwiedził nas specjalny gośćZajączek Wielkanocny, który w ogrodzie przedszkolnym zostawił nam niespodzianki.

 

 

 


Przedszkolaki z wizytą w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

Nasze przedszkolaki z sześciu grup wzięły udział w zajęciach z  “Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”  na terenie rybnickiego WORD-u. Wszystkie przedszkolaki ćwiczyły bezpieczne poruszanie się po drodze przy użyciu symulatora ruchu drogowego, a starszaki uczyły się za pomocą fantoma udzielać pierwszej pomocy. Przedszkolaki miały okazję poznać strażaka, który czuwa nad bezpieczeństwem w WORD-zie, zobaczyć i posłuchać Szupka, który uczył dzieci zasad bezpieczeństwa w “Kamiennej Dżungli” a także sierżanta Poli, który udzielił dzieciom cennych rad jak zachowywać się gdy dzieje się coś złego.  Na koniec było spotkanie  z maskotką WORD-u czyli ZEBRĄ i pamiątkowe zdjęcie.


 

Pani Zima śniegiem prószy, Pani Wiosny nie chce wpuścić. Na pomoc Pani Wiośnie przyszły przedszkolaki, które 21 marca pięknie się przebrały, wcześniej transparent  i gaiki przygotowały.  Stanęły wokół pani Zimy  i  piosenkami  w podróż  za  morza i oceany ją wyprawiły.  A Pani Wiosna z uśmiechem przyszła do nas rozsypując wokół kolorowe kwiaty i promienie słońca.


Konkurs fotograficzny.

 

Kolejny raz w naszym przedszkolu odbył się konkurs fotograficzny.

Tym razem pod hasłem “Stylizacja przedszkolaka na ulubionego bohatera książki”.

Pięknie dziękujemy za wszystkie fotografie.

Jury ogłosiło że wszystkie stylizacje były absolutnie wyjątkowe.

Trudno było wybrać tą najlepszą  stylizację, dlatego jury zdecydowało o

wyróżnieniu i nagrodzeniu wszystkich

a nagrodą były książki zakupione w ramach

Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.”

 


Konkurs rozwiązany

 

Nasze przedszkole zorganizowało  międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt.:

“Ilustracja do książki”.

Otrzymaliśmy wiele, bardzo ciekawych prac,  za które dziękujemy.

Jury miało trudne zadanie przed sobą.

24 lutego 2023 roku komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców:

 

I miejsceMATEUSZ S.  z   Przedszkola nr 22 w Rybniku

 

II miejsce: NADIA S.  z   Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  nr 15 w Rybniku

 

III miejsce: ANTONIA DZ.   z   Przedszkola nr 22 w Rybniku

Nagrody książkowe zostały zakupione w ramach

Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.”

 


Wyczekiwany gość

Jak co roku, z początkiem grudnia puka do drzwi naszego przedszkola wyczekiwany gość czyli św. Mikołaj. Tym razem przybył on w asyście Aniołka. Nasze przedszkolaki pięknie gościa przywitały piosenkami, wierszykami i tańcami. Gościom się bardzo podobało więc na koniec wspólne zdjęcia wykonano.

 


Tatusiowie opowiadają o swojej pracy

2 grudnia odwiedzili nasze przedszkole tatusiowie pracujący na kopalni by opowiedzieć nam o swojej pracy. Dzieci nie tylko uważnie słuchały górniczych opowieści ale także zadawały wiele pytań.


Pasowanie na przedszkolaka

Czas płynie bardzo szybko, każdy to wie i tak nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy pani Michaliny i pani Marceliny miały swój pierwszy występ, żeby stać się prawdziwym przedszkolakiem. Przez dwa miesiące uczyły się wierszyków, piosenek, gry na instrumentach oraz tańców co zaprezentowały przybyłym gościom, a następnie złożyły uroczysta przysięgę przedszkolaka wobec pani Dyrektor. Po tym krótkim programie artystycznym pani Dyrektor pasowała każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka. GRATULUJEMY!


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

obchodzony jest 5 listopada w rocznicę urodzin  Walta Disney’a. Przez cały tydzień dzieci poznawały różne ciekawe bajki i ich bohaterów oraz wykonywały zadania związane z wybraną przez dzieci bajką. Podsumowaniem tygodniowych zajęć był konkurs międzygrupowy, podczas którego wszystkie grupy mogły zaprezentować zdobytą przez siebie wiedzę.

Zabawa jak zawsze była udana 🙂

 


 

Przedszkolaki z wizytą w CKE w Czerwionce-Leszczynach.

 

18 października 2022 roku przedszkolaki z grup Żabki, Sówki, Słoneczka, Wiewiórki i Bystrzaki wybrały się autokarami do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach, by wziąć udział w spektaklu pt.:

“Jak Rumcajs uratował Cypiska”

przygotowanym przez  Narodowy Teatr Edukacyjny z Wrocławia.

      „W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną         Hanką i synkiem Cypiskiem…” – tak zaczyna się bajka dobrze wszystkim znana.  Bajka   przekazująca dzieciom   cenne  wartości, takie jak: dobroć, sprawiedliwość,  rodzina, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

Jak zawsze emocji było wiele. Przedszkolaki jak tylko mogły pomagały Rumcajsowi i Hance w odszukaniu i uratowaniu synka Cypiska.

 

Archiwalna strona